Frakcje

Oto spis frakcji występujących w Operation Flashpoint: Red River

STANY ZJEDNOCZONE

MARINES ZOSTALI WYSŁANI DO TADŻYKISTANU, ABY STŁUMIĆ DEWASTACYJNE DZIAŁANIA REBELIANTÓW I USTABILIZOWAĆ DEMOKRATYCZNE RZĄDY W TYM KRAJU.

AMERYKANIE, W PRZECIWIEŃSTWIE DO POZOSTAŁYCH FRAKCJI, MAJĄ DOSTĘP DO NAJNOWSZYCH ZDOBYCZY TECHNIKI ORAZ DYSPONUJĄ POTĘŻNYM ARSENAŁEM BRONI. MOGĄ ONI TAKŻE LICZYĆ NA WSPARCIE POWIETRZNE I LĄDOWE.

CHINY

CHINY, OBAWIAJĄC SIĘ O WŁASNE TERENY LEŻĄCE PRZY GRANICY Z TADŻYKISTANEM, TAKŻE POSTANAWIAJĄ ZAJĄĆ SIĘ REBELIANTAMI NA TERYTORIUM TEGO PAŃSTWA.

CHIŃSKA ARMIA NIE POSIADA ZBYT NOWOCZESNEGO SPRZĘTU, ALE NADRABIA TO JEGO ILOŚCIĄ ORAZ LICZEBNOŚCIĄ SWOICH ŻOŁNIERZY. CHIŃCZYCY SĄ BARDZO ZDETERMINOWANI, ABY ZAPEWNIĆ BEZPIECZEŃSTWO SWOJEGO KRAJU, DLATEGO ICH POKONANIE BĘDZIE NIEZWYKLE TRUDNE.

REBELIANCI

REBELIANCI SĄ GŁÓWNYM POWODEM CAŁEGO KONFLIKTU. ICH DZIAŁALNOŚĆ SPOWODOWAŁA DESTABILIZACJĘ TADŻYKISTANU I WYMUSIŁA INTERWENCJĘ OBCYCH WOJSK.

REBELIANCI

UDERZAJĄ PRZEDE WSZYSTKIM Z ZASKOCZENIA. ICH ARSENAŁ CO PRAWDA STANOWI TYLKO STARA, PORADZIECKA BROŃ, ALE ZNAJĄ ONI ZA TO DOSKONALE TEREN I MOGĄ BYĆ POWAŻNYM ZAGROŻENIEM NAWET DLA ŚWIETNIE WYSZKOLONEJ I ZGRANEJ DRUŻYNY.