O serwisie

Serwis OFP2.pl został otwarty w lipcu 2007 jako strona poświęcona dopiero zapowiedzianej jeszcze wtedy grze Operation Flashpoint: Dragon Rising autorstwa Codemasters. Wraz ze stroną uruchomione zostało też forum dyskusyjne dostępne dla wszystkich odwiedzających. Przez następne miesiące i lata dostarczaliśmy naszym czytelnikom rzetelnych i sprawdzonych wiadomości ze świata gry, zwiastunów, zapowiedzi, artykułów, itp. Największą aktywność na stronie zanotowaliśmy niedługo przed oraz po premierze gry, tj. na jesieni 2009 roku. Od tamtego czasu wciąż staraliśmy się na bieżąco informować wszystkich naszych użytkowników o nowościach dotyczących gry aż do oficjalnego zakończenia jej wspierania przez twórców w lutym 2020 roku.

W marcu 2020 roku rozpoczęliśmy prace nad nowym dużym działem serwisu poświęconym następnemu po Dragon Rising rozdziałowi Operation Flashpoint, a mianowicie Red River. Sekcja ta została ostatecznie ukończona i otwarta w grudniu 2010.

Strona jest przystosowana do najnowszych wersji najpopularniejszych przeglądarek (takich jak Windows Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Google Chrome) i na nich też prezentuje się najlepiej. Minimalna zalecana rozdzielczość ekranu do przeglądania strony to 1280×800.